Adata XPG Lancer Blade AX5U6000C4816G-SLABBK 16GB U-DIMM System Memory DDR5, 6000MHz, 1 x 16GB
285.04 incl. Vat
29 in stock
SKU: SDADA-AX5U6000C Category: Tag:
Description
Features
Compact Low-Profile Heatsink Design
PMIC for power supply stability
On-die ECC error correction
High-quality materials for stable overclocking
Works with the Latest AMD Platforms
Supports Intel XMP 3.0 and AMD EXPO for easy overclocking
Specifications
Heatsink
Black
Speed
DDR5
CAS Latencies
B CL 48-48-48
Module Size
16GB
Operating temperature
0°C to 85°C
Storage temperature
-20°C to 65°C
Operating voltage
1.1V-1.4V
Compatibility
DDR5 6000
Dimensions(LxWxH)
133.35 x 33.8 x 7.8mm